Renovácia domu smútku vo Viničnom
Obec Viničné
Cieľom projektu Renovácia domu smútku vo Viničnom je renovácia a úprava dispozícia Objektu Domu smútku v obci, kde sa odstraňujú nevyhovujúce časti, ktoré sa nahradia novými pristavovanými hmotami, rieši sa prístup pre ZŤP do objektu domu smútku z hľadiska bezbariérovisti a upravuje sa vonkajší celkový design objektu. Cieľom je teda rekonštrukcia stavby, ktorú využívajú obyvatelia obce rovnako ako aj obyvatelia regiónu, čím sa zvýši kvalita poskytovaných verejných služieb a dostupnosť pre všetkých bez rozdielu v súlade s bezbariérovosťou verejných objektov.
Objekt je umiestnený na parcelách vo vlastníctve obce Viničné, konkrétne č.: 2332/86, 2332/48, ktoré sa nachádzajú evidované na LV č.: 1. Pozemky sú zaradené do druhov pozemku ako: zastavaná
plocha a nádvorie – parc.č. 2332/86 a ako ostatná plocha- parc.č. 2332/48. Celková
plocha všetkých pozemkov je 4588,00 m2.
Prístup ku objektu Domu smútku je jestvujúci nezmenený po pozemku parc. č.-
2332/48 a 450/1 po nespevnenej prístupovej komunikácii napojenej na verejnú komunikáciu cez školský dvor na parc. č. 2332/3, ktorý je tiež vo vlastníctve obce Viničné. Predmetom projektu však nie je riešenie prístupových komunikácií.
Objekt je v súčasnosti napojený na elektrickú energiu prostredníctvom jestvujúcej prípojky na NN. Priestor okolo objektu domu smútku je v súčasnosti voľný, bez obmedzujúcich priestorových pomerov.
Objekt Domu smútku vo Viničnom bol realizovaný v 70-tych rokoch 20. storočia ako murovaná stavba s plochou strešnou konštrukciou zo železobetónu. V priebehu fungovania objektu prišlo ku úprave strešnej konštrukcie na strechu sedlovú, ktorá bola realizovaná ako samostatná konštrukcia uložená na pôvodnú strechu, ktorá je funkčná až doposiaľ. Na streche je použitá krytina z asfaltového šindľu, zvody a žľaby sú zvedené na terén a terén je vyspádovaný od objektu, aby neprichádzalo ku jeho podmývaniu. Jestvujúci objekt svojím objemom a dispozíciou bol členený na márnicu a prípravňu. Tak ako bolo vyššie napísané v priebehu užívania stavby boli v zadnej časti objektu (juhozápadná strana) pristavené priestory pre odkladanie pomôcok a mechanizmov na údržbu cintorína a realizovania hrobových miest a taktiež boli pristavané toalety bez odkanalizovania a pripojenia na vodu. Ani v súčasnosti nie je do objektu realizovaná prípojka vody, kanalizácie a plynu. Objekt je napojený len na elektrickú energiu. Renovácia objektu taktiež neuvažuje s umiestnením vodovodnej prípojky a plynu do predmetného objektu.
Objekt bude aj naďalej slúžiť v oblasti verejných služieb obyvateľstvu v obci Viničné.
Predkladaný projekt je v súlade s Územný plánom obce Viničné a v súlade s platným PHSR.
Predkladaný projekt rieši renováciu objektu, kde sa upravuje dispozícia Objektu Domu smútku v obci, odstraňujú sa nevyhovujúce časti, ktoré sa nahradia novými pristavovanými hmotami, rieši sa prístup pre ZŤP do objektu domu smútku a upravuje sa vonkajší celkový design objektu. Cieľom je teda rekonštrukcia stavby, ktorú využívajú obyvatelia obce rovnako ako aj obyvatelia regiónu, čím sa zvýši kvalita poskytovaných verejných služieb a dostupnosť pre všetkých bez rozdielu v súlade s bezbariérovosťou verejných objektov.
Realizácia stavby nie je nadviazaná na realizáciu inžinierskych sietí (prípojok) nakoľko jednotlivé siete sú vyvedené v objekte a sú funkčné a nie je potreba realizovať prípojky na iné siete.
Architektonické riešenie objektu je prispôsobené okoliu a požadovanej funkcii objektu. Farebné a tvarové riešenie je v plnej miere akceptujúce túto funkčnú náplň – pietne prostredie.
Predbežné celkové náklady prestavby objektu sú vyčíslené na základe spracovania rozpočtových nákladov na stavbu špecialistom. Výkaz výmer a položkový rozpočet je súčasťou projektovej dokumentácii v samostatnej zložke: Rozpočet a výkaz výmer.
Z hľadiska urbanistického riešenia daného priestoru a riešeného objektu nebude mať projekt renovácie negatívny vplyv na urbanizmus okolia.
Architektonické riešenie objektu je prispôsobené okoliu a požadovanej funkcii objektu. Farebné a tvarové riešenie je v plnej miere akceptujúce túto funkčnú náplň – pietne prostredie.
Funkčné a dispozičné riešenie je prispôsobené tak, aby v maximálnej miere splnilo požiadavky užívateľa.
Koncepcia dispozičného riešenia sleduje najmä :
- jasnú orientáciu návštevníka, prehľadnosť
- vytvorenie kľudného a nerušeného prostredia
- zaistenie bezpečnosti objektu
- zabezpečenie bezkolíznych funkčno-prevádzkových vzťahov
Materiál pre realizáciu prestavby objektu sa uskladní na pozemku investora a prístup automobilov pre zásobovanie a odvoz materiálu bude cez priľahlé komunikácie, ktoré sú na tento účel prispôsobené. Pozemok bude potrebné pred samotnou výstavbou zabezpečiť, aby sa zamedzil vstup nepovolaným osobám na stavenisko. Pri samotnej výstavbe a navážaní materiálu na pozemok si realizátor stavby v prípade potreby zabezpečí prenosné dopravné značenie a záber verejných priestranstiev so samosprávou.
Konštrukčný systém jestvujúceho objektu - stenový pozdĺžny murovaný. Vodorovnú stropnú konštrukciu nad 1.NP tvorí železobetónová dosková. Prekrytie prístupovej rampy je drevenou trámovou konštrukciou uloženou na drevených stĺpoch a pomúrnici ( podrobnejší popis je v texte: časť Statika ).
Priečky hr.150 mm sú vyhotovené z tvaroviek, ktoré budú spĺňať požadované pevnosti pre priečkové murivo. Výber tvaroviek je na investorovi. Skladby jednotlivých podláh sú vykázané vo výkresoch rezov. Podlahy v hlavnej obradnej miestnosti sú vyspravené novou železobetónovou škrupinou (hr.=120 mm ) votknutou do obvodových stien s povrchovou úpravou z keramickej dlažby. Alternatívne je možné riešiť finálnu úpravu podlahy z liatej živičnej podlahy, odolnej proti oteru.
Okná a dvere budú plastové. Všetky okná musia mať index zvukovej nepriezvučnosti RW = 34 dB. Vnútorné dvere (posuvné vnútorné dvere v obradnej miestnosti) budú drevené s dekoráciou umiestnenou na konštrukcii dverí (cirkevný motív).
Klampiarske prvky sú navrhnuté z pozinkovaného plechu hr.= 0,625 mm alternatívne z plastových tvaroviek. Ich zaústenie bude do zberného dažďového systému, vyvedeného v zadných častiach pozemku za domom smútku.
Predbežné celkové náklady prestavby objektu sú vyčíslené na základe spracovania rozpočtových nákladov na stavbu špecialistom a sú súčasťou predloženého projekt ako výkaz výmer, resp. rozpočet.
Prevádzka nebude mať negatívny vplyv na životné prostredie. Z hľadiska denného osvetlenia nie je posúdený vplyv stavby na susedné obytné objekty, nakoľko najbližší obytný objekt sa nachádza vo vzdialenosti cca 59,00m od riešeného domu smútku.
Odpad z objektu bude separovaný a sústredený do kontajnerových nádob umiestnených pri objekte na pozemku. Odvoz odpadu bude zmluvne dohodnutý z dotknutými organizáciami v obci Viničné.
Z hľadiska posúdenia hladiny hluku nie sú v objekte umiestnené žiadne zariadenia, ktoré by ho vyvolávali. Realizácia stavby si nevyžiada žiadne zásahy do ochranných pásiem. Odpady vzniknuté počas prestavby objektu (komunálne) budú likvidované podľa dohôd a zmlúv s firmou vlastniacou príslušné oprávnenie na nakladanie s odpadom a jeho likvidáciu, tak ako doteraz v zmysle zabehnutých praktík pre samosprávu obce Viničné.
Nakladanie a likvidácia odpadov počas realizácie sa bude realizovať podľa dohôd s dodávateľom stavby a jeho zmluvami s príslušnými firmami zaoberajúcimi sa likvidáciou odpadu. Nebezpečný odpad bude separovaný, riadne označený a zaevidovaný. Až potom môže byť uskladnený v uzavretých kontajneroch na stavbe po dobu, kým nebude odvezený na likvidáciu (recykláciu) alt. uskladnenie. Konkrétny výber skládky, likvidátora odpadu patrí do kompetencie pôvodcu odpadu alebo dodávateľa stavby. Firmy, ktoré budú zabezpečovať uskladnenie alebo likvidáciu odpadu musia mať príslušné oprávnenie (autorizáciu) na výkon tejto činnosti.
Dažďové vody zo strechy budú zvedené vonkajšími dažďovými odpadmi do navrhovaného vsakovacieho objektu na pozemku. Sú navrhnuté vsakovacie bloky dodávateľsky dodané. Pri osádzaní vsaku vzhľadom na okolité objekty je potrebné dodržať technologický postup výrobcu. Za vsak sa osadí odvetranie a bezpečnostný prepad. Celý systém riešenia vsakovania dažďovej vody pozostáva zo vsakovacích objektov systému, ktorý sa skladá zo vsakovacích blokov, spájacích segmentov a je ako celok obalený do špeciálnej geotextílie, ktorá zabraňuje vniku pôdy, hmyzu a koreňových sústav do vytvoreného akumulačného objektu.
Vsakovacie bloky sú vyskladané do vsakovacích línií so samostatným opláštením a s vytvorením kontrolného a prečisťovacieho otvoru priemeru DN160 a DN110. Na koncových stranách jednotlivých línií budú osadené revízne šachty. Takto vytvorený systém je kontrolovateľný a prečistiteľný a na viac je dokonale ochránený pred zanesením nečistotami t.j. je to systém s neobmedzenou funkčnosťou a životnosťou. Objem akumulačného priestoru bude vypočítaný podľa odporúčaní a smerníc EU pri koeficiente filtrácie Kf vyplývajúci z hydrogeologickej správy. Pred zaústením dažďových zvodov zo striech, ciest a chodníkov do vsakovacích objektov je potrebné osadiť filtračno-usadzovaciu šachtu resp. lapač strešných splavenín, ktoré slúžia na zachytenie hrubých a jemných nečistôt, ktoré by mohli vniknúť do vsakovacieho objektu, a tak postupne znižovať jeho funkčnosť. Filtračná šachta musí mať vytvorený usadzovací priestor a filtračnú prepážku, ktorá zabezpečí, aby sa následne do vsakovacieho objektu nedostali naplavené nečistoty. V prípade, ak je pred vsakovací objekt predradený HL600 – lapač strešných splavenín, nie je nutné použiť filtračnú šachtu. Celý systém musí byť odvetraný a to kanalizačným potrubím príslušnej dimenzie na najvyššom bode na objekte a následne zaústený do vrchnej časti filtračnousadzovacej
šachty, prípadne nad terén. V prípade, ak je systém odvetraný do šachty, je nutné osadiť na túto šachtu dierovaný poklop, ktorý zabezpečí odvetranie.
Nové strešné konštrukcie sú navrhnuté nad prístreškom rampy vo forme drevených stĺpov, krokiev a pomúrnic, ktoré držia prekrytie prístupovej rampy. Dimenzie, spôsob uchytenia a celý prístrešok je predmetom samostatnej časti PD: Statika. Strešný plášť bude z fólie. Podlahy sú v objekte navrhované podľa účelu jednotlivých miestností. Obklady stien a konštrukčných prvkov sú navrhnuté v miestach obkladu jestvujúcich drevených stĺpov, ktoré sú riešené z dosiek, kotvených na AL rošt uchytený do jestvujúcich stĺpov a horizont. väzníka. Dosky budú bez povrchovej úpravy s povrchom pohľadového betónu. ( pozri pôdorys 1.N.P. a pohľady ). Obklady vodorovných podhľadov budú sadrokartónovými vode odolnými doskami pripevnené AL sponami, spoje bandážované a prebrúsené. Vnútorné omietky stien budú klasické vápenno-cementové s dvojnásobným pačokovaním. Vonkajšie omietky stien hlavných plôch objektu budú z omietkovej
zmesi: tenkovrstvá silikátová omietka v odtieňoch popísaných v grafickej časti PD architektúra,
pohľady. Nátery drevených častí vonkajšie impregnačné priehľadné, oceľové časti olejovým
náterom s lakovou poslednou vrstvou farby. Klampiarske konštrukcie budú z pozinkovaného plechu hr. 0,625 mm (alternatívne z PVC profilov ).
Predmetom projektu je vybudovať novú ochranu pred bleskom v zmysle súboru noriem ochrany pred bleskom STN 623 05.
V rámci projektu sú identifikované aj riziká a ich eliminácia, ktoré sú bližšie uvedené nižšie vo formulári ŽoNFP.
Hlavnou aktivitou projektu je „Renovácia domu smútku vo Viničnom“.
Typ aktivity v zmysle výzvy: 6B. Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry (Bratislavský kraj)
Aktivita : Renovácia domu smútku vo Viničnom
Začiatok realizácie hlavných aktivít projektu: jún 2024
Ukončenie realizácie hlavných aktivít projektu: november 2024
Celková dĺžka realizácie hlavných aktivít projektu (v mesiacoch):6
Sekundárna FO dominantná – 6B:
Investície zamerané na zriadenie nových, prístavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich domov smútku vrátane ich okolia
Rozsah oprávnených činnosti:
- zriadenie nových, prístavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich domov smútku vrátane ich okolia
Predkladaný projekt je v súlade so stratégiou CLLD OZ Malokarpatský región, kde je cieľom zabezpečiť udržateľný socio-ekonomický rozvoj v Malokarpatskom regióne šetrným a efektívnym využívaním potenciálu územia (ľudského, prírodného, kultúrneho, historického, ekonomického), rozvojom cestovného ruchu a ďalších ekonomických činností; zatraktívniť región a zabezpečiť dobré a bezpečné podmienky pre život obyvateľov a ich rozvoj investíciami do oblasti občianskej vybavenosti, do skvalitnenia a zefektívnenia služieb a do životného prostredia. Je v súlade s identifikovanou potrebou č. 2 a to „Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu“.
Projekt spadá v rámci Opatrenie stratégie: Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry, kód opatrenia: 7.4.
V prípade Renovácie Domu smútku vo Viničnom ide o zabezpečenie dobrých a bezpečných podmienok pre život obyvateľov a ich rozvoj investíciami do oblasti občianskej vybavenosti a do skvalitnenia a zefektívnenia verejných služieb, ktoré zabezpečuje obec.
Predkladaný projekt je v súlade s Územný plánom obce Viničné a v súlade s platným PHSR.
Podporená investícia – Renovácia domu smútku vo Viničnom bude mať pozitívny vplyv na ekonomický rozvoj v súlade s ochranou životného prostredia. Aktuálne má obec k 31.12.2022 2 771 obyvateľov s trvalým pobytom v obce, pre ktorých je prioritne riešený predmetný projekt. Zároveň však projekt prispeje aj k ekonomickému rastu regiónu, nakoľko výsledok projektu bude slúžiť aj pre potreby obyvateľov regiónu, ktorý môžu takto využívať kvalitné verejné služby rovnako, ako obyvatelia obce. Obyvatelia obce vďaka realizácií projektu nemusia cestovať do inej obce a využívať tak vzdialené verejné služby. Zároveň však obyvatelia blízkych obcí môžu využívať renovovaný dom smútku pre svoje potreby v prípade lepšej dostupnosti.
Tým že obec zrealizuje predmetný projekt z nenávratného finančného príspevku, môže ďalšie kapitálové výdavky v rozpočte obce využiť na ďalší ekonomický rozvoj a budovanie nadväzujúcich alebo aj iných dôležitých verejných služieb pre obec, obyvateľov a región (napr. spoločná doprava, turizmus). Týmto vznikne priestor na ekonomický rast, kedy obec môže zabezpečiť ďalšie investície, ktoré by bez NFP na uvedený projekt nezrealizovala.
Realizácia projektu bude súvisieť aj s ochranou životného prostredia, čo sa týka dažďovej vody, ktorá je riešená v predmetnom projekte. Dažďové vody zo strechy budú zvedené vonkajšími dažďovými odpadmi do navrhovaného vsakovacieho objektu na pozemku. Týmto bude zabezpečené udržanie vody v lokalite a zabránenie jej odtekaniu do kanalizácie.
Projekt tak súvisí aj s ekonomickým rozvojom tým, že sú podporené investície, ktoré majú pozitívny vplyv a projekt kombinuje viacero akcií vytvárajúcich podmienky pre ekonomický rozvoj vidieckych oblastí, v súvislosti aj s ochranou životného prostredia.
Projekt prispieva k identifikovanej potrebe č. 14. mieste: Zefektívnenie poskytovania služieb verejnou správou. Uvedená potreba bude zabezpečená práve týmto projektom s názvom Renovácie domu smútku vo Viničnom.
Predkladaný projekt je v súlade s identifikovanou potrebou č. 2 a to „Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu“. Renováciou domu smútku vo Viničnom bude preto zabezpečený kvalitnejší život a lepšie verejné služby pre obyvateľov regiónu. Realizácia tohto projektu je teda v súlade s Prioritnou oblasťou 2: Kvalitný život obyvateľov Malokarpatského regiónu, vyplývajúca zo stratégie MAS. Daná priorita vychádza z identifikovanej kľúčovej potreby Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu. Týka sa zabezpečenia podmienok pre kvalitný život obyvateľov v regióne so zabezpečenou občianskou vybavenosťou a dostupnými a kvalitnými službami. Zároveň si za cieľ dáva aj vytváranie priestoru pre sebarealizáciu obyvateľov a ich rozvoj.
Projekt tak prispieva k fokusovým oblastiam PRV 6B.
Opatrenie stratégie:
Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry
Kód opatrenia: 7.4
Priradenie k fokusovej oblasti PRV/ŠC IROP:
Investície súvisiace s vytváraním podmienok pre trávenie voľného času
vrátane príslušnej infraštruktúry – napr. výstavba/rekonštrukcia/modernizácia športovísk a detských ihrísk, amfiteátrov, investície do rekonštrukcie nevyužívaných objektov v obci pre komunitnú/spolkovú činnosť vrátane rekonštrukcie existujúcich kultúrnych domov
Sekundárna FO dominantná – 6B:
Investície zamerané na zriadenie nových, prístavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich domov smútku vrátane ich okolia
Rozsah oprávnených činnosti:
- zriadenie nových, prístavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich domov smútku vrátane ich okolia
Merateľný ukazovateľ:
PL051: Počet obyvateľov obce/obcí ktorí budú mať prospech z realizovaného projektu: 2771
PL090: Počet zrekonštruovaných domov smútku: 1
Na základe SWOT analýzy a výsledkov analýzy je možné identifikovať kľúčové potreby, ktoré Malokarpatský región má. V rámci slabých stránok regiónu vyplynuli vyplynulo pre projekt obce Viničné aj „Neefektívne poskytované verejné služby s rôznou dostupnosťou v rôznych obci“. V rámci príležitostí vyplynulo pre projekt obce Viničné „Dobudovanie kompletnej technickej infraštruktúry a zabezpečenie jej obnovy a údržby“. Uvedená slabá stránka a príležitosť vyplývajúca zo SWOT analýzy regiónu je podkladom pre realizáciu projektu Renovácia domu smútku vo Viničnom, čím sa slabá stránka analýzy eliminuje a príležitosť analýzy naplní.
V rámci Identifikovaných potrieb je na 14. mieste Zefektívnenie poskytovania služieb verejnou správou. Uvedená potreba bude zabezpečená projektom Renovácie domu smútku vo Viničnom.
Predkladaný projekt je v súlade s identifikovanou potrebou č. 2 a to „Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu“. Renováciou domu smútku vo Viničnom bude preto zabezpečený kvalitnejší život a lepšie verejné služby pre obyvateľov regiónu. Realizácia tohto projektu je teda v súlade s Prioritnou oblasťou 2: Kvalitný život obyvateľov Malokarpatského regiónu, vyplývajúca zo stratégie MAS. Daná priorita vychádza z identifikovanej kľúčovej potreby Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu. Týka sa zabezpečenia podmienok pre kvalitný život obyvateľov v regióne so zabezpečenou občianskou vybavenosťou a dostupnými a kvalitnými službami. Zároveň si za cieľ dáva aj vytváranie priestoru pre sebarealizáciu obyvateľov a ich rozvoj.
Obyvatelia obce Viničné vďaka realizácií projektu nemusia cestovať do inej obce a využívať tak vzdialené verejné služby. Zároveň však obyvatelia blízkych obcí môžu využívať renovovaný dom smútku pre svoje potreby v prípade lepšej dostupnosti.
Projekt tak prispieva k špecifickému cieľu 5.1.1 a k fokusovým oblastiam PRV 6B.
Názov opatrenia stratégie:
Podpora na investície do vytvárania, zlepšovania alebo rozširovania miestnych základných služieb pre vidiecke obyvateľstvo vrátane voľného času a kultúry a súvisiacej infraštruktúry
Kód opatrenia: 7.4
Priradenie k fokusovej oblasti PRV/ŠC IROP:
Investície súvisiace s vytváraním podmienok pre trávenie voľného času
vrátane príslušnej infraštruktúry – napr. výstavba/rekonštrukcia/modernizácia športovísk a detských ihrísk, amfiteátrov, investície do rekonštrukcie nevyužívaných objektov v obci pre komunitnú/spolkovú činnosť vrátane rekonštrukcie existujúcich kultúrnych domov
Sekundárna FO dominantná – 6B:
Investície zamerané na zriadenie nových, prístavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich domov smútku vrátane ich okolia
Rozsah oprávnených činnosti:
- zriadenie nových, prístavba, prestavba, rekonštrukcia a modernizácia existujúcich domov smútku vrátane ich okolia
Projekt ráta s inováciou v podobe renovácie domu smútku. Tým, že sa zrealizuje aktivita projektu - renovácia domu smútku vo Viničnom – bude súvisieť aj s inovatívnou ochranou životného prostredia, čo sa týka dažďovej vody, ktorá je riešená v predmetnom projekte. Dažďové vody zo strechy budú zvedené vonkajšími dažďovými odpadmi do navrhovaného vsakovacieho objektu na pozemku. Týmto bude zabezpečené udržanie vody v lokalite a zabránenie jej odtekaniu do kanalizácie.
Realizácia projektu má integračný charakter, kedy v rámci regiónu sú podperené rôzne projekty, ktoré spolu napĺňajú integračné ciele stanovenej stratégie MAS OZ Malokarpatský región. Preto aj predkladaný projekt je integrovaný v rámci regiónu a vhodne dopĺňa ostatné realizované projekty prostredníctvom MAS. Partnerstvo a spolupráca je totiž kľúčovou pre úspešnosť spoločnej stratégie, v regióne partnerstvo funguje dlhodobo. Integrácia zahŕňa aj tieto dva pojmy a tieto sú kľúčové pre realizáciu integračných aktivít. Proces tvorby stratégie MAS OZ Malokarpatský región bol inovatívny z pohľadu pracovných stretnutí, na ktorých sa prepojili rôzne sektory a výsledkom boli inovatívne návrhy do stratégie, z ktorých vyplynuli aj rôzne projekty, ktorých súčasťou je aj Renovácia domu smútku vo Viničnom. Týmto bola inovatívnosť už zakomponovaná pri nastavení tohto projektu.
Merateľný ukazovateľ:
PL090: Počet zrekonštruovaných domov smútku: 1
Predkladaný projekt je v súlade s identifikovanou potrebou č „Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu“. Renováciou domu smútku vo Viničnom bude preto zabezpečený kvalitnejší život a lepšie verejné služby pre obyvateľov regiónu. Realizácia tohto projektu je teda v súlade s Prioritnou oblasťou 2: Kvalitný život obyvateľov Malokarpatského regiónu, vyplývajúca zo stratégie MAS. Daná priorita vychádza z identifikovanej kľúčovej potreby Zabezpečenie dobrého života pre obyvateľov regiónu. Týka sa zabezpečenia podmienok pre kvalitný život obyvateľov v regióne so zabezpečenou občianskou vybavenosťou a dostupnými a kvalitnými službami. Zároveň si za cieľ dáva aj vytváranie priestoru pre sebarealizáciu obyvateľov a ich rozvoj.
Projekt prispeje aj k zvýšeniu kvality a dostupnosti verejných služieb, nakoľko výsledok projektu bude slúžiť aj pre potreby obyvateľov obce a regiónu, ktorí môžu takto využívať kvalitné a dostupné verejné služby. Obyvatelia obce vďaka realizácií projektu nemusia cestovať do inej obce a využívať tak vzdialené verejné služby. Zároveň však obyvatelia blízkych obcí môžu využívať renovovaný dom smútku pre svoje potreby v prípade lepšej dostupnosti.
Tým že obec zrealizuje predmetný projekt z nenávratného finančného príspevku, môže ďalšie kapitálové výdavky v rozpočte obce využiť na ďalší ekonomický rozvoj a budovanie nadväzujúcich alebo aj iných dôležitých verejných služieb pre obec, obyvateľov a región (napr. spoločná doprava, turizmus). Týmto vznikne priestor na ekonomický rast, kedy obec môže zabezpečiť ďalšie investície, ktoré by bez NFP na uvedený projekt nezrealizovala.
Realizácia projektu bude súvisieť aj s ochranou životného prostredia, čo sa týka dažďovej vody, ktorá je riešená v predmetnom projekte. Dažďové vody zo strechy budú zvedené vonkajšími dažďovými odpadmi do navrhovaného vsakovacieho objektu na pozemku. Týmto bude zabezpečené udržanie vody v lokalite a zabránenie jej odtekaniu do kanalizácie.
Merateľný ukazovateľ:
PL051: Počet obyvateľov obce/obcí ktorí budú mať prospech z realizovaného projektu: 2771
PL090: Počet zrekonštruovaných domov smútku: 1
Názov | Typ | Plánovaný začiatok | Skutočný začiatok | Plánovaný koniec | Skutočný koniec |
---|---|---|---|---|---|
Názov
Podporné aktivity
|
Typ
Podporné aktivity
|
Plánovaný začiatok
-
|
Skutočný začiatok
-
|
Plánovaný koniec
-
|
Skutočný koniec
-
|
Názov
Renovácia domu smútku vo Viničnom
|
Typ
6B. Podpora na inve…
|
Plánovaný začiatok
01.06.2024
|
Skutočný začiatok
03.03.2025
|
Plánovaný koniec
01.06.2025
|
Skutočný koniec
-
|
Názov | Hodnota | Cieľ | Naposledy aktualizované | Riziko |
---|---|---|---|---|
Názov
Počet novovytvorených pracovných miest projektom prepočítaný na ekvivalent plného pracovného úväzku
|
Hodnota
-
|
Cieľ
0,0 (pracovné miesto)
|
Naposledy aktualizované
-
|
Riziko
-
|
Názov | IČO |
---|---|
Názov
BATEA-STAV, s.r.o.
|
IČO
35739312
|