Zamestnaním UoZ k rozvoju spoločnosti
PARTNER GYM, s.r.o.
Žilina patrí medzi kraje s rozvíjajúcim sa priemyslom. Na to, aby sa rozvoj tohto kraja podporil, je nevyhnutné rozvíjať aj služby, ktoré sú v tomto kraji poskytované. Práve rozvojom priemyslu a služieb sa podporí i rozvoj zamestnanosti a tvorba pracovných miest.
Žiadateľ pôsobí v tomto kraji a chce rozvíjať svoju prevádzku poskytovaním viacerých nových služieb a z toho dôvodu pociťuje aj potrebu prijatia nových zamestnancov/zamestnankyne. Na to, aby podporil kraj, v ktorom pôsobí, chce si týchto nových zamestnancov/zamestnankyne vybrať a prijať z radov evidovaných nezamestnaných. Žiadateľ plánuje vytvoriť 14 nových pracovných miest.
Za účelom výberu nových zamestnancov/zamestnankýň uskutoční žiadateľ výberové konanie. Toto výberové konanie bude mať na starosti osoba, ktorá má skúsenosti z oblasti ľudských zdrojov a výberu zamestnancov. Táto v prvom rade uverejní inzerát o novovytvorených voľných pracovných miestach, aby sa o týchto novovytvorených pracovných miestach dozvedel čo najväčší počet ľudí z cieľovej skupiny, čo najviac potenciálnych uchádzačov/uchádzačiek.
Po obdržaní životopisov uchádzačiek/uchádzačov tieto, osoba zodpovedná za výber, zhodnotí z hľadiska splnenia vstupných požiadaviek a na osobný pracovný pohovor pozve tých uchádzačov/uchádzačky, ktoré najviac vyhovujú zadaným kritériám.
Na pracovnom pohovore preverí informácie uvedené v životopise, ich motiváciu zamestnať sa a zotrvať v zamestnaní, ich praktické skúsenosti, zručnosti a vedomosti. Na základe výsledkov osobných pohovor odporučí alebo neodporučí žiadateľovi prijať týchto uchádzačov/uchádzačky do pracovného pomeru. S tými uchádzačmi/uchádzačkami, ktoré boli vo výberovom konaní najúspešnejšie, bude uzatvorená pracovná zmluva, budú prijatí do pracovného pomeru.
Nakoľko každý nový zamestnanec/zamestnankyňa sa potrebujú zapracovať na novom mieste, potrebujú si vybudovať vzťah k spoločnosti žiadateľa, na ich prácu ako aj zapracovanie sa, budú dohliadať 2 mentori, ktorí budú novoprijatých zamestnancov/zamestnankyne usmerňovať, radiť im, kontrolovať ich prácu.
Mentorovaním získajú novoprijatí zamestnanci/zamestnankyne nové vedomosti a zručnosti, rýchlejšie a efektívnejšie sa zapracujú, získajú vo svojej práci istotu, čo je dôležité nielen pre žiadateľa, ale aj pre novoprijatých zamestnancov/zamestnankyne, z dôvodu, aby si svoju prácu udržali a boli v nej dobrí. Zároveň získajú nové prístupy k práci a tieto spolu s novými vedomosťami a zručnosťami prispejú aj k ich lepšej uplatniteľnosti na trhu práce.
Špecifický cieľ zodpovedajúci príslušnej prioritnej osi OP ĽZ: 3.1.1 Zvýšiť zamestnanosť, zamestnateľnosť a znížiť nezamestnanosť s osobitným dôrazom na dlhodobo nezamestnaných, nízko kvalifikovaných, starších a zdravotne postihnuté osoby.
Problém, ktorý projekt rieši: uplatnenie UoZ na trhu práce – UoZ potrebujú vytvorené pracovné pozície, na ktoré zamestnávateľ hľadá uchádzačov z radov UoZ. Veľká časť zamestnávateľov hľadá nových zamestnancov iba z radov osôb, ktoré v súčasnosti majú adekvátnu pracovnú pozíciu (sú zamestnaní u konkurencie). Toto znevýhodňuje UoZ, nakoľko aktuálne zamestnanie nemajú a na riešenie tohto problému je zameraná výzva na predkladanie ŽoNFP.
Cieľ projektu: Vytvorenie pracovných miest, ktoré budú poskytnuté UoZ na trhu práce, čo podporí uplatnenie UoZ na trhu práce a vyrieši problém uplatnenia a uplatniteľnosti UoZ na trhu práce.
Aktivity projektu, ktoré vedú k naplneniu cieľa projektu a odstráneniu problému, ktorý projekt rieši: Hlavná aktivita projektu je „Podpora uplatnenia UoZ a ZUoZ na trhu práce“. K naplneniu tejto aktivity bude žiadateľ realizovať podaktivity ako vyhľadávanie a výber nových zamestnancov/zamestnankýň, ich zamestnanie a poskytnutie mentorskej starostlivosti.
Očakávaná zmena stavu po ukončení realizácie projektu: budú vytvorené pracovné miesta pre UoZ, tieto pracovné miesta pre UoZ budú ponúknuté UoZ a UoZ získajú prácu a uplatnia sa na trhu práce. Očakávaná zmena stavu po ukončení realizácie vedie k riešeniu problému – uplatnenie UoZ na trhu práce.
Ako sa čerpal tento projekt
Názov | Typ | Plánovaný začiatok | Skutočný začiatok | Plánovaný koniec | Skutočný koniec |
---|---|---|---|---|---|
Názov
Podporné aktivity
|
Typ
Podporné aktivity
|
Plánovaný začiatok
-
|
Skutočný začiatok
-
|
Plánovaný koniec
-
|
Skutočný koniec
-
|
Názov
Podpora uplatnenia UoZ a ZUoZ na trhu p…
|
Typ
Podpora zamestnanos…
|
Plánovaný začiatok
01.10.2019
|
Skutočný začiatok
17.10.2019
|
Plánovaný koniec
01.02.2023
|
Skutočný koniec
28.02.2023
|
Názov | Hodnota | Cieľ | Naposledy aktualizované | Riziko |
---|---|---|---|---|
Názov
Nezamestnané osoby vrátane dlhodobo nezamestnaných
|
Hodnota
14,0 (počet)
|
Cieľ
14,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
02.03.2023
|
Riziko
-
|
Názov
Účastníci, ktorí sú v čase odchodu zamestnaní, a to aj samostatne zárobkovo činní
|
Hodnota
14,0 (počet)
|
Cieľ
14,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
02.03.2023
|
Riziko
-
|
Názov
Dlhodobo nezamestnané osoby
|
Hodnota
-
|
Cieľ
0,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
-
|
Riziko
-
|
Názov | IČO |
---|---|
Názov
PARTNER GYM, s.r.o.
|
IČO
50890417
|