Zamestnanie a adaptácia UoZ v spoločnosti Financconsulting,
Financconsulting, s. r. o.
Cieľom projektu s názvom Podpora pracovných miest vo firme Financconsulting,s.r.o. je poskytnúť 13 uchádzačom o zamestnanie možnosť udržateľného a kvalitného zamestnania a tým zvýšiť zamestnanosť, ich zamestnateľnosť a zlepšiť ich postavenie na trhu práce..
Tieto opatrenia prispejú k plneniu špecifického cieľa výzvy - zvýšia zamestnanosť, zamestnateľnosť a znížia nezamestnanosť, pričom v projekte sa sústreďujeme aj na znevýhodnených uchádzačov o zamestnanie (ZUoZ)
Žiadateľom je firma FINANCCONSULTING, s.r.o. – mikropodnik – pôsobiaca v odvetví poskytovania účtovných, daňových a finančných služieb, ktorá chce otvoriť v meste Šamorín, v okrese Dunajská Streda, v Trnavskom kraji svoju pobočku. Potreba zamestnať UoZ vznikla na základe plánovaného rozšírenia podnikateľských aktivít a nárastu počtu klientov z okresu Dunajská streda. Naša spoločnosť získava neustále viac zákaziek , portfólio klientov žiadateľa sa rozširuje a momentálne je činnosť na hranici možností zvládnuť objem prác.
Zvýšenie predpokladov uplatnenia sa UoZ/ZUoZ na trhu práce, bude realizované formou mentorskej činnosti novoprijatých zamestnancov.
Cieľovú skupinu v rámci projektu tvoria :
- Uchádzač o zamestnanie – UoZ podľa podľa § 6 zákona o službách zamestnanosti
- Znevýhodnený uchádzač o zamestnanie – ZuoZ – podľa § 8 zákona o službách zamestnanosti
Územím, na ktorom sa bude realizovať projekt, ktorý je predmetom žiadosti je Trnavský kraj, okres Dunajská Streda, mesto Šamorín.
V rámci projektu budú realizované nasledovné aktivity:
Hlavnou aktivitou bude
Táto aktivita sa bude realizovať počas 24 mesiacov, v dvoch na seba nadväzujúcich častiach :Náš projekt ponúkne pre UoZ a ZUoZ vysoko kvalifikované zamestnanie s možnosťou osobného rozvoja a kariérneho rastu. Naša spoločnosť plánuje týchto zamestnaných ZUoZ vzdelávať a viesť ich v ďalšom profesionálnom raste. V našom projekte zamestnáme 13 UoZ, z toho znevýhodnených UoZ , ktorí sú znevýhodnenými :
- podľa §8, písmeno c) občan vedený v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej 12 po sebe nasledujúcich mesiacov (ďalej len „dlhodobo nezamestnaný občan“).
- Podľa § 8, písmeno a) občan mladší ako 26 rokov veku, ktorý ukončil príslušným stupňom vzdelania sústavnú prípravu na povolanie v dennej forme štúdia pred menej ako dvomi rokmi a od jej ukončenia nemal pravidelne platené zamestnanie (ďalej len „absolvent školy“),
Úspešnou realizáciou projektu a splnením cieľa projektu dosiahneme kvantitatívne výsledky vo forme merateľných ukazovateľov, zadefinovaných v OP ĽZ:
P0097 Nezamestnané osoby vrátane dlhodobo nezamestnaných – 13
P0037 Dlhodobo nezamestnané osoby - 1
P0638 Účastníci, ktorí sú v čase odchodu zamestnaní, a to aj samostatne zárobkovo činní –13
Ako sa čerpal tento projekt
Názov | Typ | Plánovaný začiatok | Skutočný začiatok | Plánovaný koniec | Skutočný koniec |
---|---|---|---|---|---|
Názov
Podporné aktivity
|
Typ
Podporné aktivity
|
Plánovaný začiatok
-
|
Skutočný začiatok
-
|
Plánovaný koniec
-
|
Skutočný koniec
-
|
Názov
Podpora uplatnenia UoZ a ZUoZ na trhu p…
|
Typ
Podpora zamestnanos…
|
Plánovaný začiatok
01.10.2019
|
Skutočný začiatok
04.10.2019
|
Plánovaný koniec
01.09.2022
|
Skutočný koniec
30.09.2022
|
Názov | Hodnota | Cieľ | Naposledy aktualizované | Riziko |
---|---|---|---|---|
Názov
Účastníci, ktorí sú v čase odchodu zamestnaní, a to aj samostatne zárobkovo činní
|
Hodnota
4,0 (počet)
|
Cieľ
13,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
31.12.2021
|
Riziko
-
|
Názov
Nezamestnané osoby vrátane dlhodobo nezamestnaných
|
Hodnota
13,0 (počet)
|
Cieľ
13,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
31.12.2021
|
Riziko
-
|
Názov
Osoby vo veku nad 50 rokov
|
Hodnota
-
|
Cieľ
0,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
-
|
Riziko
-
|
Názov
Dlhodobo nezamestnané osoby
|
Hodnota
1,0 (počet)
|
Cieľ
1,0 (počet)
|
Naposledy aktualizované
31.12.2021
|
Riziko
-
|
Názov | IČO |
---|---|
Názov
Financconsulting, s. r. o.
|
IČO
46445714
|